У Нафтогазі відреагували на пропозицію, озвучену лідером партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктором Медведчуком щодо необхідності відновити пряме постачання газу до України з Росії. В українській компанії заявили, що наразі ніщо не заважає Газпрому відновити газопостачання.

Про це заявив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

За його словами, саме Газпром припинив постачання газу до України 2014 році, через що Україні довелося купувати газ у європейських країн.

«Ніхто не заважає Газпрому поставляти зараз газ в Україну за європейською ціною, тобто навіть і без знижок до європейської ціни. Поставляти Нафтогазу або будь-яким іншим компаніям», — повідомив Вітренко.

Зазначимо, що раніше Медведчук разом з депутатом Юрієм Бойко провели зустріч з керівництвом Газпрому, під час якої йшлося про відновлення постачання газу до України зі «знижкою у 25%». Однак, за словами Вітренка, навіть враховуючи «знижку» Газпрому, ціна газу для України була б вищою за європейську.

«Характерно, що якби Газпром не зловживав своїм домінуючим становищем на ринку, то ціна на газ, який надходить з Росії до України і так мала би бути нижче ціни на газ, який надходить з Європи. До речі, навіть більше, ніж на 25%, про які зараз говорять», — зазначив Вітренко.

Однією з причин, чому Газпром припинив постачати газ до України у 2014 році була велика заборгованість за газ, яка сформувалась через несправедливий контракт «бери або плати», який Нафтогаз оскаржив у Стокгольмському арбітражі, де виграв 4,6 мільярда доларів. Після цього Нафтогаз сам намагався відновити поставки російського газу до України напряму, однак ці спроби були безрезультатними.

«Нафтогаз у лютому 2018 року навіть передплатив ці поставки, але Газпром не виконав свої контрактні зобов’язання і не поставив газ. Причому саме тоді, коли в Україні та Європі були морози. Ось такий він надійний постачальник», — додав Вітренко.

Нагадаємо, члени «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук та Юрій Бойко поїхали до Петербурга, де зустрілися з главою російського Газпрому Олексієм Міллером, який пообіцяв продавати газ на 25% дешевше, ніж Україна купує за реверсом.

Зазначимо, що Україна не купує газ напряму у Росії з 25 листопада 2015 року. Однією з причин цього є те, що Росія використовувала своє домінуюче становище на ринку газопостачання України для здійснення політичного тиску.

Поділитись: