Ніхто з учасників подій 2 травня 2014 року в Одесі, коли внаслідок зіткнень між проукраїнськими і проросійськими активістами загинули 48 осіб, не отримав російського громадянства.

Про це в ефірі Громадського розповіла журналістка видання «Новая газета» Юлія Полухіна.

«Я взагалі не знаю нікого з учасників «2 травня», хто б отримав російське громадянство. Люди отримують статуси, квоти. Хтось отримав статус біженця, але це одиниці», — сказала Полухіна.

Також вона розповіла, що рішення про обмін Олени Гліщинської та Юрія Діденка на українців Юрія Солошенка та Геннадія Афанасьєва було неочікуваним.

«Ніхто до кінця не знає, чому вирішили в останню хвилину привезти Гліщинську і Діденко, тому що до останньої хвилини розмова йшла про Мефьодова і Соколову. Не виключено, що Мефьодов і Соколова можуть полетіти слідом за ними через кілька днів», — зазначила журналістка.

Нагадаємо, Олену Гліщинську та Юрія Діденка 14 червня обміняли російській стороні на українців Юрія Солошенка та Геннадія Афанасьєва.

Гліщинська та Діденко є фігурантами однієї справи про створення «Бесарабської народної ради», метою якої було відокремлення південної частини Одеської області з перетворенням її в окрему республіку «Бессарабія».

Слід зазначити, що Діденка в день обміну його помилував президент України. Але Гліщинській 13 червня суд лише змінив запобіжний захід і випустив її на волю. Вироку суду щодо неї ще не було.

З усіма деталями справи так званої «Бесарабської народної ради» можна ознайомитися в матеріалі Громадського.

Поділитись: