Німеччина хоче відкласти вступ України до НАТО через страх перед росією — The Telegraph

Німеччина на саміті НАТО у Вільнюсі планує наполягати на відтермінуванні вступу України до Альянсу через побоювання, що такий крок може призвести до війни з росією.

Про це пише The Telegraph із посиланням на джерела в НАТО.

Джерело видання розповіло, що Німеччина має намір звернутися до інших членів Альянсу із закликом зосередитися на гарантіях безпеки для України, а не на пропозиціях щодо її вступу.

За даними джерела, Берлін боїться, що президент росії володимир путін перевірить на практиці, як працює 5 стаття НАТО, згідно з якою будь-яка держава-член Альянсу, на котру напав зовнішній ворог, має право вимагати від решти союзників військового втручання на свій захист.

The Telegraph зауважує, що стурбованість Німеччини поділяє президент Сполучених Штатів Джо Байден, який каже, що хоче уникнути ситуації, коли «ми всі воюватимемо з росією».

Його радник з національної безпеки Джейк Салліван раніше сказав: «Ми не прагнемо розпочати Третю світову війну. Україна не приєднається до НАТО після цього саміту».

США, Велика Британія та країни ЄС наразі розробляють низку двосторонніх пропозицій щодо безпеки, котрі, як вони сподіваються, допоможуть захистити Україну в разі відсутності вступу до НАТО, додає The Telegraph.

Але країни зі східного флангу Альянсу, як-от Естонія, наполягають, щоб Україні запропонували дорожню карту для вступу на саміті у Вільнюсі, який відбудеться 11 та 12 липня.

Вступ України до НАТО

Президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і прем’єр-міністр Денис Шмигаль 30 вересня 2022 року підписали заявку на вступ України до НАТО у пришвидшеному порядку.

Північноатлантичний договір передбачає, що приєднання до НАТО нової країни мають схвалити всі члени Альянсу. Четвертого квітня, після тривалих переговорів із Туреччиною, 31-ою країною-членом НАТО офіційно стала Фінляндія. Швеція, яка подавала заявку на вступ одночасно з Фінляндією, досі не набула членства через позицію Угорщини й Туреччини.

Голови парламентських комітетів із закордонних справ цих країн закликають надати на саміті у Вільнюсі в липні цього року чіткий шлях приєднання України до НАТО, а також зрозумілі й сильні гарантії безпеки для України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ підтвердив, що під час липневого саміту у Вільнюсі союзники планують «надіслати дуже чіткий меседж підтримки України».

Уже 23 країни підписали спільну з Україною заяву про підтримку вступу до НАТО. Україну вже підтримали Болгарія, Бельгія, Данія, Естонія, Італія, Ісландія, Іспанія, Канада, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Чорногорія та Швеція.