Німеччина підозрює російського хакера у зламі комп’ютерних мереж свого парламенту у 2015 році на замовлення Головного розвідувального управління Росії та видала міжнародний ордер на його арешт.

Ордер видала Федеральна прокуратура Німеччини, пише видання Sueddeutsche Zeitung.

Там зазначають, що підозрюваним є 29-річний Дмітрій Бадін. Його також розшукують США за хакерські атаки, зокрема крадіжку електронних листів Гілларі Клінтон та Демократичної партії напередодні президентських виборів 2016 року.

Кібератака на Бундестаг розпочалася 30 квітня 2015 року. У цей день кілька членів парламенту майже одночасно отримали електронний лист, адреса відправника якого закінчувалася на «@un.org». Він нібито був надісланий від Організації об’єднаних націй і містив тему «Конфлікт України з Росією залишає економіку в руїнах».

Всередині листа було посилання нібито на сайт ООН, але перейшовши за ним, користувачі непомітно для себе завантажували на комп’ютер шкідливе програмне забезпечення.

Докази про причетність Бадіна німецьким правоохоронцям вдалося отримали завдяки співпраці з нідерландськими колегами. У квітні 2018 року контррозвідувальне агентство Нідерландів розкрило групу росіян, які, як вважали, належать до підрозділу ГРУ «26165», також відомим як хакерська група «Fancy Bear». Четверо чоловіків приїхали до Амстердама з дипломатичними паспортами, а потім їхали до Гааги на орендованому автомобілі. Вважалося, що вони планували зламати систему у штаб-квартирі Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Кількома тижнями раніше колишній російський шпигун Сергій Скрипаль та його дочка отруїлися «новічком» у Великій Британії. У нападі британська влада звинуватила Москву. Саме ОЗХЗ тоді залучили до дослідження отрути. Голландські органи безпеки припускають, що російській команді хакерів доручили викрасти інформацію.

Росіян через їхній дипломатичний статус не змогли затримати та вислали з країни, конфіскувавши у них техніку. Саме на ній правоохоронці знайшли докази причетності Бадіна до хакерської атаки на Бундестаг.

Sueddeutsche Zeitung пише, що хакер навряд чи виїде за межі Росії. Якщо ж його таки спіймають, то спочатку муситимуть видати США. 

Поділитись: