ENRU

Німеччина відмовилась видати Україні соратника олігарха Курченка

Німеччина відмовила в екстрадиції в Україну колишнього голови правління Укрсоцбанку Бориса Тимонькіна.

Про це в інтерв'ю Українським Новинам повідомив заступник генерального прокурора Євген Єнін.

«Щодо екстрадиції ми отримали відмову. Причому Німеччина звернула увагу на кілька аспектів при відмові», — повідомив він.

За його словами, у Німеччині вказували на нібито тиск з боку представників Генпрокуратури, які відвідували країну для проведення допиту Тимонькіна.

«Його адвокати посилаються на тиск. Наразі ми перевіряємо цю інформацію. Також було акцентовано увагу на нібито відсутністі умов утримання в місці позбавлення волі або місце несвободи, де б Тимонькін перебував до суду», — сказав Єнін.

Він зазначив, що третій аспект, через що правоохоронці ФРН відмовились видати Тимонькіна, це нібито «загроза його здоров'ю у зв'язку з хворобою».

З його слів, незважаючи на негативне рішення Німеччини у слідства Генпрокуратури залишаються питання до Тимонькіна.

Українські правоохоронці називають Бориса Тимонькіна членом злочинного угруповання Сергія Курченка. Йому інкримінують підробку документів та розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Йдеться насамперед про нелегальну торгівлю скрапленим газом.

У Німеччині з осені 2013 року ведеться слідство за підозрою у відмиванні коштів через фірму Sparschwein Gas GmbH, яка управляє мережею газових автозаправок. Ці заправки 2012 року купила група компаній СЄПЕК Сергія Курченка.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram