Прем’єр-міністр Дмитро Шмигаль стверджує, що Кабінет міністрів не давав жодних вказівок щодо облаштування VIP-палат для високопосадовців.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі 26 березня.

«Моя позиція: ніяких VIP-палат для чиновників бути не може! Палати з місцями, обладнаними для охорони, мають бути лише для осіб, які прибувають із закладів пенітенціарної системи», — наголосив прем’єр. 

Він також заявив, що звернувся до представників місцевої влади, аби на місцях перевірили інформацію про окремі палати і прозвітували.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Напередодні журналісти з’ясували, що Департамент охорони здоров’я Київської міської держадміністрації розіслав медичним закладам міста наказ про особливі умови лікування «особливих пацієнтів». Так, Департамент визначив перелік медзакладів, які повинні будуть приймати таких пацієнтів, та прописав особливі вимоги до утримання хворих.

Мер Києва Віталій Кличко заперечує, що столичні лікарні готують такі «особливі» палати для депутатів та інших чиновників. Водночас він заявив, що в законі передбачено, що перші особи країни — президент, прем’єр, голова парламенту — повинні мати «певні умови».

«Окремі палати і щоб поряд перебувала державна охорона. Така практика завжди була. І, до речі, не тільки в Україні. Але такі умови можуть стосуватися виключно керівництва держави», — наголосив він.

Мер столиці наполягає, що розпорядження, яке поширили ЗМІ, було зроблене на виконання наказів Державної служби охорони, МОЗ і зверненні на їхній підставі Державного управління справами при президенті. Це були документи з грифом «для службового користування».

Кличко стверджує, що президент Володимир Зеленський пообіцяв йому скасувати розпорядження щодо особливих умов лікування перших осіб держави.

Поділитись: