Журналісти Bihus.Info повідомили, що мають у своєму розпорядженні наказ департаменту охорони здоров’я КМДА про особливі умови лікування «VIP-пацієнтів».

У наказі йдеться про особливі умови для пацієнтів, які мають державну охорону, тобто це топ-чиновники країни. Приймати таких людей можуть 17 лікарень Києва.

«Серед головних вимог — окремі, ізольовані від інших приміщень, палати площами не менше 13 квадратних метрів з затіненими вікнами. Палати повинні мати зручні комунікації з операційним блоком, діагностичним та іншими відділеннями», — цитують журналісти наказ.

Також для таких клієнтів має бути окремий резерв ліків та окремі «сестринські цілодобові пости». Лікарні повинні зарезервувати окремі операційні і забезпечити їх необхідними ліками, медичними засобами та обладнанням.

Лікувати VIP-пацієнтів мають бригади з найкращими лікарями.

«В них має бути по чотири людини — лікар, двоє фельдшерів і водій. Всі вони повинні мати досвід роботи в закладах екстреної медичної допомоги не менше 5 років. Якщо таких не знайдеться, то бригади повинні формуватися з «найбільш кваліфікованих медичних працівників», — йдеться у документі.

Коло людей наказом не визначене, йдеться лише про тих, хто має державну охорону. За законом це президент, прем’єр, міністр закордонних справ тощо. Також президент може своїми розпорядженнями надавати державну охорону особам, яких немає у цьому переліку. Всі вони можуть стати VIP-пацієнтами.

За даними видання, зокрема держохорону досі мають екс-глава СБУ Василь Грицак та його заступник Віталій Маліков, екс-прем’єр Арсеній Яценюк та екс-глава Офісу президента Андрій Богдан.

Наказ департаменту.

Водночас мер Києва Віталій Кличко заперечує, що столичні лікарні готують такі «особливі» палати для депутатів та інших чиновників.

«Такого немає! Я підняв інформацію щодо розпорядження, яке поширюють сьогодні ЗМІ. Зараз з’ясовуємо всі деталі», — написав він.

«Поки» Кличко може сказати, що в законі дійсно передбачено, що перші особи країни — президент, прем’єр, голова парламенту — повинні мати «певні умови».

«Окремі палати і щоб поряд перебувала державна охорона. Така практика завжди була. І, до речі, не тільки в Україні. Але такі умови можуть стосуватися виключно керівництва держави», — наголосив він.

Мер Києва також заперечує, що Олександрівська лікарня є VIP-лікарнею, бо вона є базовою у місті, і саме туди відправляють інфікованих коронавірусом та людей з підозрами на вірус.

«Якщо збільшуватиметься кількість хворих, ми будемо лікувати їх і в інших визначених і підготовлених для цього лікарнях. Таких сьогодні в столиці 7, включно з Олександрівською», — резюмував Кличко.

Раніше повідомлялось, що 16 лікарень Києва закупили тести на коронавірус.

В Україні станом на 25 березня зафіксували 125 випадків коронавірусу: у Чернівецькій області (42), у Києві (34), у Київській області (22), Тернопільській (8), Івано-Франківській (5), Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Житомирський — по 2, у Волинській, Донецькій, Луганській, Одеській, Вінницькій та Черкаській областях — по 1.

Наразі зафіксовано 4 летальні випадки — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській. Одна людина одужала.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.
Поділитись: