«Жодної зброї у нас на базі не вилучали»: Семенченко про справу щодо створення незаконної ПВК
Колишній народний депутат і нині підозрюваний у справі про створення незаконної приватної військової компанії Семен Семенченко переконує, що правоохоронці не вилучали зброю безпосередньо на базі його організації. Її знайшли за кілометр від неї.
Про це він сказав, перебуваючи під домашнім арештом, в етері програми «Мокрик По Живому».
Так, слідство у цій справі зазначає, зокрема посилаючись на відео самого Семенченка із соцмереж, що база організації мала усі ознаки військового тренувального центру «зі специфікою, не притаманною для проведення охоронної діяльності».
«Це ділянка, оформлена на фізичну особу, огороджена дерев'яним забором. І там поруч є невелика стіна з мішків із піском і шлагбаум, який імітує блок-пост. От і весь тренувальний табір. І там будиночки стоять з алюмінію. І там неодноразово відбувались тренування територіальної оборони», — пояснює Семенченко.
Каже, що в існуванні самої бази СБУ складу злочину не бачить. Стверджує, що у 2020 році правоохоронці закрили схоже кримінальне провадження щодо створення незаконного збройного формування у 2016-2018 роках, бо тоді не знайшли зброї. У новому провадженні, зазначає Семенченко, зброя вже є.
«А де вони її знайшли? За кілометр від бази. Там немає зразків зброї нікого з членів нашої ветеранської організації … Тобто вони зрозуміли, що у них не вийшло перший раз — там не було зброї — і ось вам зброя», — каже підозрюваний.
Він переконує, що на базі тренування відбулися без зброї, з муляжами та габаритними макетами, які там і вилучили.
«Безпосередньо на території жодної зброї не вилучали. Ось це просто кокетливо СБУ не розповіла, що це за кілометр вилучили зброю … Я до зброї не маю ніякого стосунку», — каже Семенченко.
Нагадаємо, 10 липня правоохоронці оголосили Семенченку нову підозру: придбання, зберігання та передачу вогнепальної зброї, бойових припасів, вчинених за попередньою змовою групи людей.
Її оголосили через чотири місяці після оголошення першої ㅡ щодо створення не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування (так званої приватної військової компанії ㅡ ПВК).
У чому звинувачують Семенченка?
24 березня СБУ та Офіс генерального прокурора заявили, що викрили приватну військову компанію (ПВК), яка діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій та укладала контракти з різноманітними групами з країн Близького Сходу.
Можливими організаторами ПВК правоохоронці назвали зокрема ексдепутата Семенченка. Йому оголосили підозру та відправили під варту щонайменше до 24 травня. 14 липня його відпустили під домашній арешт.
У травні СБУ також оголосила підозру Семенченку в організації обстрілу з гранатомета у липні 2019 року будівлі телеканалу «112 Україна» у Києві.
Тоді внаслідок обстрілу ніхто не постраждав. Власник «112 Україна» Тарас Козак назвав обстріл будівлі телеканалу «черговою загрозою незалежним ЗМІ». Поліція відкрила провадження і кваліфікувала подію як терористичний акт, а згодом справу передали СБУ.
- Поділитися: