Нобелівський комітет не зміг зв'язатися з американцем Полом Мілгромом зі Стенфордського університету і повідомити, що Пол разом з його колегою і сусідом Робертом Вілсоном стали володарями премії з економіки.

Про це повідомляє Стенфордський університет.

Для того, щоб розбудити Мілграма, Вілсон разом з дружиною посеред ночі вирушили до колеги додому і стукали й дзвонили у двері, аж доки той не прокинувся.

«Пол! Це Вілсон. Ти отримав Нобелівську премію. З тобою спробували зв'язатися, але нічого не вийшло. Не було твого номера [у комітету]», — казав Вілсон своєму напівсонному колезі.

Вілсон з дружиною сказали, що передали організаторам премії мобільний телефон Мілгрома, й попросили економіста таки відповісти на дзвінок з комітету.

За що їм вручили премію?

Лауреатами Нобелівської премії з економіки цьогоріч американці Пол Р. Мілгром та Роберт Б. Вільсон стали «за вдосконалення теорії аукціонів та винайдення нових форматів аукціонів».

Дослідження Вілсона пояснили поведінку раціональних учасників аукціону. Такі учасники роблять ставку меншу, ніж насправді оцінюють вартість товару. Це відбувається через «прокляття переможця» — тобто страх заплатити забагато чи програти.

Натомість Мілгром сформував загальну теорію аукціонів, яка представила формат, за яким продавець отримає найбільший дохід від продажу. Для цього учасники торгів мають під час аукціону дізнатися, як оцінюють товар їхні конкуренти.

Цьогорічна премія

5 жовтня в Стокгольмі, столиці Швеції, почався Нобелівський тиждень. Першими оголосили ім’я лауреатів премії з медицини й фізіології. Ними стали Харві Олтеру, Майкл Хаутон та Чарльз Райс — за внесок у боротьбу з вірусом гепатиту С.

6 жовтня премію з фізики отримали Роджер Пенроузу, Райнгард Ґензелю й Андреа Ґез за дослідження чорних дір.

7 жовтня премію з хімії присудили Еммануелю Шарпентье і Дженніфер Дудні за розробку методів редагування геному. 

А 8 жовтня стало відомо, що лауреаткою премії з літератури стала американська поетеса Люїза Глюк.

Нобелівську премію миру вручили 9 жовтня — її отримала Всесвітня продовольча програма за боротьбу з голодом.

Поділитись: