Життя

Нобелівську премію з фізики дали за вивчення «незвичайних» станів матерії

Життя/Нобелівську премію з фізики дали за вивчення «незвичайних» станів матерії
Зберегти
Вигляд

Нобелівську премію з фізики отримали Девід Таулесс, Дункан Холдейн і Майкл Костерлітц за теоретичні відкриття у вивченні дивних явищ в незвичайних станах матерії. 

Про повідомляє Фонд Нобеля.

Повідомляється, що їхні відкриття «привели до проривів в теоретичному розкритті таємниць матерії і створили нові перспективи з розробки інноваційних матеріалів».

Девід Таулесс, Дункан Холдейн, і Майкл Костерліц використовували передові математичні методи, щоб пояснити дивні явища в незвичайних станах матерії, таких як надпровідники, суперрідини або тонкі магнітні плівки.

Костерліц і Таулесс вивчали явища, що виникають в плоскому світі — на поверхні або всередині дуже тонких шарів, які можна вважати двовимірним, в порівнянні з трьома розмірами (довжина, ширина і висота), з якої реальність зазвичай описується.

Розмір Нобелівської премії — 8 млн шведських крон. Премію з фізики вручили в 108-й раз, перших лауреатів оголосили в 1901 році.

Нагадаємо, 3 жовтня 2016 японського біолога Йосінорі Осумі нагородили Нобелівською премією з фізіології та медицини за відкриття механізмів автофагії. 

Пов`язані новини