Норвегія й Данія домовилися відкрити кордони одна для одної з 15 червня: їх перекрили через епідемію коронавірусу. Водночас із сусідньою Швецією відновлювати прикордонний рух країни поки не будуть, посилаючись на її «інакшу» стратегію боротьби з COVID-19.

Про це на пресконференції в п’ятницю, 29 травня, заявила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредериксен, передає DR.

«Данія і Швеція мають тісні відносини, які триватимуть і в майбутньому. [Існує] сильне бажання знайти рішення з нашим сусідом, Швецією, [але Данія і Швеція] в інакших ситуаціях, коли йдеться про коронавірус, що впливає і на наше рішення щодо кордону», — сказала Фредериксен.

Своєю чергою, прем’єрка Норвегії Ерна Солберґ під час окремої пресконференції зазначила, що мала перемовини зі шведським візаві Стефаном Левеном, але вони не змогли дійти остаточної згоди щодо відкриття кордонів.

Раніше міністерка закордонних справ Швеції заявляла, що рішення скандинавських країн не відкривати кордони для Швеції буде «політичним» і невиправданим під медичним кутом зору, передає The Guardian.

Швеція стала однією з небагатьох країн, які не ввели жорстких обмежень на своїй території через коронавірус. Через це її критикують як країни-сусіди, так і деякі фахівці, зокрема шведські. Водночас більшість шведів підтримує політику влади щодо протидії COVID-19.

У світі з початку пандемії коронавірусне захворювання COVID-19 виявили у 5 млн 909 тисяч 3 людей. З них одужали 2 млн 581 тисяча 951 людина та померла від ускладнень — 362 081. Наразі продовжують лікуватися майже 3 млн людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику.
Поділитись: