Державне агентство з питань охорони здоров’я Швеції підрахувало, що імунітет від коронавірусної хвороби на кінець квітня сформувався тільки в 7,3% населення столиці — Стокгольма. Ці показники далекі від необхідних для формування «групового імунітету» від коронавірусу — це офіційна стратегія Швеції в боротьбі з епідемією.

Для оцінки кількості людей із імунітетом проти COVID-19 протягом тижня у квітні відібрали 1118 тестів у жителів Стокгольма. Глава шведського Держагентства з охорони здоров’я Андерс Теґнель заявив, що отримані дані «дещо менші від очікуваних», передає CNN.

Видання зазначає, що для «групового імунітету» необхідно, аби він сформувався в 70-90% населення. Дані щодо Стокгольма набагато нижчі за цей показник.

Понад те, він наразі не відрізняється від аналогічних даних для інших країн, які ввели жорсткий карантин для стримування коронавірусу. Так, станом на 14 травня в Іспанії імунітет до коронавірусної хвороби сформувався у 5% населення.

Нагадаємо, Швеція стала однією з небагатьох країн, які не ввели жорстких обмежень на своїй території через коронавірус.

За останніми даними, в країні понад 32 тисячі людей хворіли чи хворіють коронавірусною хворобою, з них понад 3800 померли.

Станом на ранок 22 травня у світі з початку пандемії зафіксували 5 млн 197 тисяч 519 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. З них 2 млн 82 тисячі 573 людини одужали та 334 672 — померли. Наразі інфікованими залишається 2 млн 780 тисяч 274 людини.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: