Нова експедиція українських полярників добралася до станції «Академік Вернадський»

Нова експедиція українських полярників добралася до станції «Академік Вернадський»
Євген Прокопчук/Національний антарктичний науковий центр

12 українських полярників, які 24 березня вирушили на станцію «Академік Вернадський», добралися до місця призначення. Вони сформують 26—ту українську антарктичну експедицію і досліджуватимуть крижаний континент приблизно 13 місяців.

Про це повідомила пресслужба Національного антарктичного наукового центру.

Нову експедицію зустрічали учасники попередньої, а також сезонний загін, який модернізовував станцію (встановили новий кран, замінили опалювальні котли, під'єднали антену тощо).

Далі за планом — розвантаження продуктів та перекачування пального в бак на весь рік, а також передача справ від одних зимівників іншим. Зазначається, що на станції дедалі сильніше відчувається наближення зими, тому важливо закінчити всі роботи максимально оперативно.

«Але настрій на "Вернадському" — піднесений. З відчуттям виконаних обов’язків передають варту зимівники, які працювали іноді в дуже складних умовах, а також сезонний загін учених і ремонтників», — ідеться в повідомленні.

Про 26-ту українську антарктичну експедицію

Основними завданнями українців на станції «Академік Вернадський» на наступні 13 місяців стануть щоденні вимірювання показників, проведення запланованих досліджень і підтримка роботи станції.

Зокрема продовжать вимірювати концентрацію озону в атмосфері. Це одна з найдовших низок спостережень на станції, її розпочали ще британці в 1957 році, вона допомогла їм відкрити явище озонової діри. Зараз українські вчені проводять постійний моніторинг її стану.

Науковці також продовжать глобальний моніторинг грозової активності в атмосфері нашої планети, вивчення будови льодовиків за допомогою георадара та дослідження міграцій китів за допомогою фотоідентифікації.

Крім того, цього року планують започаткувати низку нових досліджень. Зокрема, з використанням потужного метеорадара вивчатимуть формування хмар та опадів, а також «мови» та «діалекти» китів, записані за допомогою гідрофонів.

Про те, чим Україна займається в Антарктиді, ви можете прочитати детальніше в нашому матеріалі:«Двісті років тому відкрили Антарктиду. Українці тут вивчають китів і зміни клімату та заробляють на крилі і туристах».