Війна

Нова ядерна доктрина США передбачає жорсткішу позицію щодо Росії

3 лютого, 2018 00:35
Війна/Нова ядерна доктрина США передбачає жорсткішу позицію щодо Росії
Зберегти
Вигляд
У США представили доктрину, яка визначає політику ядерної зброї країни. Згідно з документом, адміністрація Трампа буде продовжувати частину політики Обами, однак займатиме більш агресивну позицію щодо Росії.

У США представили доктрину, яка визначає ядерну політику країни. Згідно з документом, адміністрація Трампа буде продовжувати частину політики Обами, однак займатиме більш агресивну позицію щодо Росії.

Про це повідомляє Associated Press.

У доктрині йдеться: Росія «повинна переконатись», що вона зіткнеться з «неприйнятно небезпечними витратами», якщо загрожуватиме навіть обмеженою ядерною атакою в Європі.

При цьому заступник міністра оборони США Джон Руд заявив, що нова ядерна доктрина не передбачає автоматичну відповідь у разі, , якщо Росія вирішить зробити ядерну або неядерну атаку проти США або їх союзників по НАТО. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Звіт на 74 сторінках називає Північну Корею «ясною та серйозною загрозою» для США. Також стверджується, що будь-яка ядерна атака з боку КНДР проти США чи її союзників призведе до «завершення цього режиму (Північної Кореї – ред).

«Немає сценарію, в якому би режим Кім Чен Ина міг би використовувати ядерну зброю і вижити», — йдеться у повідомленні.

Дональд Трамп дав наказ створити огляд Пентагоном ядерного потенціалу США та їх ядерної політики ще рік тому.

Наприкінці січня 2018-го ЦРУ заявило про можливість ядерного удару Північної Кореї у найближчі кілька місяців. 

До цього повідомлялося, що Північна Корея працює над удосконаленням міжконтинентальної балістичної ракети «Хвасон-14», щоб вона була здатна дістатися території США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниця ядерної кнопки: її не існує.

Пов`язані новини