Загальна вартість заборонених Росією товарів українського походження складає близько 510 мільйонів доларів на рік — саме стільки коштів недоотримають українські товаровиробники, які продовжували продавати до РФ свою продукцію.

Про це повідомили у прес-служби Міністерства економіки Росії, передає «Інтерфакс».

«Ввезення санкційних товарів (які додатково заборонили у 2018 році) з України до Росії за 2018 рік складав, за попередніми підрахунками, близько 510 мільйонів доларів», — повідомили в Мінекономіки.

Зазначається, що протягом 2018 року обсяг торгівлі товарами, які Росія заборонила ввозити на свою територію 29 грудня, зріс на понад 40 мільйонів доларів. Відтак, збитки для українських товаровиробників у 2019 році можуть бути ще більшими через їхні ймовірні плани надалі нарощувати торгівлю даною групою товарів з Росією.

Окрім заборонених 29 грудня до ввезення в Росію українських товарів, РФ раніше заборонила ввозити на свою територію українського експорту на загальну суму 4,9 мільярда доларів.

Зазначимо, що рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію Росії підписав прем’єр-міністр країни Дмитро Медведєв 29 грудня. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

До переліку заборонених до ввезення в Росію українських товарів додали українську кондитерську продукцію, пшеницю, соняшникову олію, горіхи, а також котли, шпалери, папір, меблі, трактори та інше обладнання.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

23 травня заборону на ввезення деяких російських добрив скасували.

Поділитись: