Життя

«Новая газета»: У Чечні проводять зачистки ЛГБТ-спільноти: більше 100 затриманих, є вбиті

1 квітня, 2017 14:37
Життя/«Новая газета»: У Чечні проводять зачистки ЛГБТ-спільноти: більше 100 затриманих, є вбиті
Зберегти
Вигляд
В Чечні протягом останніх тижнів було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В Чечні протягом останніх тижнів було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

Про це повідомляє російське видання «Новая газета», посилаючись на «безпрецедентно велику кількість джерел», в тому числі співрозмовників у місцевих управліннях МВС, ФСБ, в прокуратурі та адміністрації республіки.

Видання наголошує, що у затриманих за підозрою в гомосексуальності «вкрай мало шансів залишитися в живих», оскільки родичі не стануть домагатися розслідування їх затримання або вбивства. У статті повідомляється про загибель принаймні трьох людей; вказується, що їхні імена відомі редакції, але у публікації не згадуються.

«Серед затриманих – представники чеченського муфтіяту, включаючи відомих, впливових і близьких до глави республіки релігійних діячів, а також двоє відомих чеченських телеведучих», – повідомляє «Нова газета».

Джерела в місцевих спецслужбах зв'язали затримання (так звані «профілактичні зачистки») з подачею ЛГБТ-активістами з інших регіонів повідомлень про проведення акцій в містах Північного Кавказу, які викликали протести і агресивну реакцію.

Газета також цитує пост анонімного ЛГБТ-активіста з Чечні, який попереджає про фейкові пости, стверджуючи, що багато хто з тих чоловіків, які відгукнулися на такі пости були вбиті.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини