Польська прокуратура висунула офіційні обвинувачення колишньому міністру транспорту Польщі та ексочільнику Укравтодору Славоміру Новаку у керівництві організованою злочинною групою, яка отримувала неправомірну вигоду від корупції.

Про це повідомила речниця відомства Мірослава Хир, передає Polskie Radio.

«Окружна прокуратура у Варшаві звинуватила колишнього міністра транспорту Славоміра Новака у керівництві організованою злочинною групою, яка отримувала неправомірну вигоду від корупції», — йдеться у повідомленні.

За словами Хир, двох інших затриманих — Даріуша З. та Яцека П. — обвинувачують в участі в організованій злочинній групі, відмиванні грошей та прийнятті майнових вигод.

Зазначається, що Новак підозрюється у вимаганні та прийнятті матеріальних та особистих благ в обмін за присудження приватним особам договорів на будівництво та ремонт доріг в Україні, а також у відмиванні грошей внаслідок цього злочину.

«У результаті він отримав понад 1,3 млн злотих (9,2 млн гривень — ред.)», — заявила Хир.

20 липня Центральне антикорупційне бюро Польщі затримало Славоміра Новака. У розслідуванні бере участь й Національне антикорупційне бюро України.

Згодом у НАБУ повідомили, що посадові особи Укравтодору створили злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли гроші для ремонту доріг в Україні. Подібні махінації за участю тих же осіб виявили в Польщі. Тому антикорупційні органи обох країн об'єднали зусилля для спільного розслідування діяльності злочинної організації у сфері дорожнього господарства. 

Славомір Новак з 2011 по 2013 рік працював на посаді міністра транспорту, будівництва і морського господарства Польщі в уряді прем'єра Дональда Туска. Також він обіймав посаду голови Укравтодору до 2019 року. Ми записали з ним інтерв'ю після відставки.

Поділитись: