Novavax заявила про проміжний результат у 89% ефективності вакцини проти COVID-19

Проміжні результати третьої фази випробувань вакцини проти коронавірусу від компанії Novavax у Великій Британії продемонстрували її ефективність у 89%.

Про це виробник препарату повідомив у пресрелізі.

Випробування у Великій Британії включало більш як 15 тисяч учасників віком від 18 до 84 років (27% із них — понад 65 років). Попередній аналіз продемонстрував, що під час дослідження коронавірусом інфікувалися 62 учасники. Приблизно в половини з них підтвердили більш заразний штам вірусу, який виявили у Великій Британії.

56 із них отримували плацебо, 6 — вакцину. 61 випадок захворювання був легкої або середньої форми, 1 — важкої (з групи, яка отримувала плацебо).

Крім того, у Novavax провели випробування й у Південно-Африканській Республіці. Там вакцина виявилася ефективною на 60% серед людей, у яких немає ВІЛ. Однак варто наголосити, що це випробування відбувалося на тлі поширення більш заразного штаму коронавірусу в країні.

У випробуванні взяли участь 4400 людей. З 27 учасників, які під час випробування були інфіковані коронавірусом і щодо яких уже відомі дані, 25 мали заразніший штам.

Проте організатор випробування Шабір Мадді зазначив, що такий результат не варто вважати поганим.

«Зниження на 60% ризику захворювання COVID-19 у вакцинованих людей у Південній Африці підкреслює цінність цієї вакцини для запобігання захворюванню, що викликається вкрай тривожним варіантом, який наразі циркулює в Південній Африці», — зазначив Мадді.

Що з вакцинацією від COVID-19 у світі та Україні? 

Як повідомляє Bloomberg, наразі у світі вже ввели більш як 86 мільйонів доз вакцини. 27 млн із них у США, 23 млн — у Китаї, 10 млн — у Європейському Союзі та майже 8 млн — у Великій Британії.

Президент Володимир Зеленський анонсував, що вакцинація розпочнеться вже в лютому, а перший мільйон вакцин Україна має отримати «незабаром».

Раніше повідомлялося, що Україна зможе отримати першу партію ліцензованої вакцини від COVID-19 у другому кварталі 2021 року. 16 мільйонів доз вакцини мають передати безкоштовно в межах співпраці з ініціативою COVAX.

Також Україна уклала контракт на постачання 1,9 млн доз китайської вакцини SinoVac Biotech (CoronaVac). Хоча щодо її дієвості є питання. У Бразилії заявили, що ефективність препарату становить 50,38%. МОЗ вимагає, щоб ефективність вакцини була щонайменше 70%, і поки чекає на офіційний звіт компанії-виробника.

Наразі угода з SinoVac — це єдиний контракт України на закупівлю вакцини. В українському бюджеті на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд гривень.