Охоронець громадського порядку у захисній масці для обличчя стоїть біля озера у місті Ухань, Китай, 29 березня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/ROMAN PILIPEY

«Яке це щастя — бути здоровою, мати змогу залишати свою домівку та зустрічатися з колегами, які теж здорові», — каже Вон Ксюман, мешканка китайського міста Ухань, яка щойно повернулась на роботу після двомісячної перерви. Останні кілька днів місто вчиться жити новим життям — точніше, таким, яким воно було тут до 23 січня. Тоді 11-мільйонну столицю провінції Хубей, найбільший осередок коронавірусу в країні, закрили на суворий карантин, щоби не дати вірусу поширитися назовні.

Згідно з однією з версій, вірус походить саме з уханьського ринку — наприкінці 2019 та на початку січня 2020 року люди почали масово хворіти на пневмонію, яка була проявом COVID-19. У місті зачинилися підприємства, держустанови, припинив ходити громадський транспорт. Потім зупинилося сполучення між містами у провінції Хубей і по всьому Китаю. Але тоді коронавірус все ще здавався локальною китайською проблемою, і складно було уявити, що увесь світ невдовзі буде охоплений карантином.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В останні кілька тижнів епіцентр пандемії змістився з Китаю до Європи та США — Італія, Іспанія й Штати вже обігнали КНР за кількістю інфікованих та померлих. У Китаї за весь цей час COVID-19 заразилося трохи більше 82 тисяч людей — з кожним днем ця цифра незначно зростає, але в більшості випадків хворіють ті, хто прибув з-за кордону. У зв’язку з цим китайська влада остерігається другої хвилі вірусу.

Тим часом у провінції Хубей поступово скасовують карантинні обмеження. 25 березня там скасували обмеження на виїзд у всіх районах, крім Уханя (там їх планують зняти 8 квітня). Автомагістралі національного і провінційного рівня були знову відкриті.

А ще з 28 березня Служба цивільної авіації Китаю у провінції Хубей відновила всі пасажирські та вантажні рейси за внутрішніми маршрутами. Поки що залишається закритим лише міжнародний аеропорт Уханя.

Також із 28 березня в місті відновили рух громадського транспорту і діяльність метро — з 9 ліній метрополітену шість уже працюють. На кожній станції пасажирам поки що міряють температуру тепловізором — про всяк випадок.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.

Поділитись: