Нові пункти пропуску «Каланчак» і «Чонгар», яку будують на адміністративному кордоні з анексованим Кримом, можуть запрацювати вже у цьому році.

Нові пункти пропуску «Каланчак» і «Чонгар», яку будують на адміністративному кордоні з анексованим Кримом, можуть запрацювати вже у цьому році.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

За даними відомства, щодня в одну сторону межу із Кримом перетинають понад 4 тисячі людей, тому з діючими КПВВ «проблеми накопичуються щодня».

Зазначається, що нові пункти пропуску будуть мати удвічі більше пропускних вікон та автомобільних проїздів, а у сервісній зоні розмістять приміщення Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), аби його послугами могли скористатися громадяни України з окупованих територій.

Глава МВС Арсен Аваков заявив, що проект цих КПВВ складається з двох частин — державної та сервісної.

«Перша частина – державна. Це безпосередньо пункти пропуску, прикордонна, поліцейська, міграційна та митна функції, а друга — сервісна зона, яка буде будуватися за рахунок інвестиційних коштів. Також у проекті передбачене будівництво зони для паркування авто, штраф майданчики та автовокзал із ліцензійними перевізниками. У разі виконання усіх вимог, перший оновлений КПВВ може бути відкритий наприкінці року», — сказав міністр.

Раніше у Мінінфраструктури заявили, що нові пункти пропуску на адмінмежі з Кримом планують побудувати до кінця року. Бюджет проекту складає близько 105 мільйонів гривень.  

Поділитись: