Новопризначений міністр економіки Ігор Петрашко подав виправлену декларацію як кандидата на посаду, додавши те майно, яке не вказав відразу.

Відповідна декларація оприлюднена на сайті Національного агентства із запобігання корупції.

Раніше це майно знайшли журналісти програми «Схеми: корупція в деталях».

Так, у виправленій декларації міністр зазначив елітний котедж під Києвом у селі Романків у закритому містечку «Сонячна долина», площею в 409 кв.м., та 15 соток землі, якими володіє його дружина Світлана.

Також Ігор Петрашко додав у свою декларацію відомості про квартиру в Росії — журналісти розповіли, що його дружина володіє третиною квартири на 109 м кв. у Донському районі Москви (разом із матір’ю і братом), орієнтовною вартістю 200 тисяч доларів.

Крім того, міністр задекларував 2 позашляховики — Suzuki Vitara S (2016 року випуску) і Land Rover Range Rover Sport (2017 року випуску), про які згадували журналісти. На додаток, міністр задекларував ще одну автівку — Mitsubishi Outlander 2006 року випуску.

Також Петрашко згадав в уточненій декларації про київську квартиру, житловий будинок у Львові (у якому має частку 50%) і гараж у Львівській області, паркомісце у Києві. Крім того, він вказав і свій наручний годинник Vacheron Constantin, і низку ювелірних виробів Chopard, що належать його дружині.

Також він вказав у декларації, що вони з дружиною мають на рахунках у банках сумарно майже 825 тисяч доларів і понад мільйон гривень. Задекларував він і готівкові кошти — у розмірі 990 тисяч доларів і понад 2,6 мільйона гривень.

Також у виправленій декларації міністр відобразив доходи, отримані ним торік, а саме, заробітна плата у розмірі 13 668 204 гривень у ТОВ Управлінське товариство УЛФ, кінцевим бенефіціарним власником якого є Олег Бахматюк.

Ігорю Петрашку 44 роки, з яких близько 20 він провів у бізнесі. У 2004-2007 роках працював спочатку у московському, а потім у київському представництві компанії Ernst&Young, працював в інвестиційній компанії «Тройка Диалог Украина». За даними міжнародних журналістських розслідувань, російська «материнська» компанія «Тройки» брала участь у масштабних схемах з відмивання грошей, зокрема російськими топ-чиновниками.

До 2013 року новий міністр розвитку економіки працював у російському державному «Сбербанку».

У квітні 2013 року почав працювати в агропромисловому комплексі, у компанії Ukrlandfarming олігарха-втікача Олега Бахматюка.

Петрашку дісталася економіка у досить складному стані: падіння промисловості, уповільнення економічного зростання та ймовірне настання економічної кризи через пандемію коронавірусу.

Поділитись: