Верховна Рада України призначила новим міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, який до цього працював у бізнесі.

За відповідне рішення проголосували 243 депутатів.

Петрашко очолить об'єднане Міністерство розвитку економік, торгівлі та сільського господарства. Раніше, під час формування нового уряду Дениса Шмигаля, це міністерство хотіли розділити, виокремивши з нього Міністерство аграрної промисловості. Однак наразі від цієї ідеї відмовилися.

Ігорю Петрашку 44 роки, з яких близько 20 він провів у бізнесі. У 2004-2007 роках працював спочатку у московському, а потім у київському представництві компанії Ernst&Young, працював в інвестиційній компанії «Тройка Диалог Украина». За даними міжнародних журналістських розслідувань, російська «материнська» компанія «Тройки» брала участь у масштабних схемах з відмивання грошей, зокрема російськими топ-чиновниками.

До 2013 року новий міністр розвитку економіки працював у російському державному «Сбербанку».

У квітні 2013 року почав працювати в агропромисловому комплексі, у компанії Ukrlandfarming олігарха-втікача Олега Бахматюка.

Петрашку дісталася економіка у досить складному стані: падіння промисловості, уповільнення економічного зростання та ймовірне настання економічної кризи через пандемію коронавірусу.

До Петрашка Мінекономіки очолював Тимофій Милованов — президент та співзасновник Київської школи економіки. Після своєї відставки Милованов заявив, що розділення відомства на Мінекономіки та Мінагрополітики означатиме кінець земельної реформи.

Нагадаємо, після відставки уряду Олексія Гончарука Милованову пропонували очолити Мінагрополітики, яке хотіли виділити з Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства. Однак він відмовився очолювати це відомство.

Крім того, Роман Жуковський, якому пропонували очолити Мінекономіки, також не погодився. Таким чином, хоч головною підставою зміни уряду Гончарука називали економічні проблеми, в новому уряді немає ані міністра агрополітики, ані міністра економіки, а Тимофій Милованов працює виконувачем обов’язків міністра економіки, торгівлі та сільського господарства.

Поділитись: