У разі прийняття виборчого кодексу існує ризик утворення партій окремих регіонів.

Про це у коментарі Громадському розповів заступник голови фракції «Блоку Петра Порошенка» Сергій Березенко.

«У новому законі лишаються лише 27 виборчих регіонів. Кількість депутатів у Верховній Раді буде найбільшою з того регіону, де була найвища явка і найвища активність виборців», — сказав Березенко.

Депутат пояснив, що за чинною виборчою системою існує 225 мажоритарних округів, де кількість виборців приблизно рівна: від 150 до 165 тисяч. На думку депутата, нова система призведе до нерівномірного представництва у Верховній Раді: «Це будуть цілі анклави. Умовно, Одещина буде представлена фактично фракцією».

Депутат також розкритикував пропозицію включити кандидатів з тимчасово окупованого Криму до Херсонського округу, оскільки, на його думку, запропонований кодекс знижує їх шанси обратися: «люди голосуватимуть за кандидатів, які їм ближче».

Раніше Березенко заявив, що більшість депутатів фракції «Блок Петра Порошенка» підтримає новий Виборчий кодекс, який передбачає пропорційну систему на виборах до парламенту. Водночас всі депутати фракції, обрані на мажоритарних округах, проти такого рішення.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року депутати схвалили у першому читанні проект нового виборчого кодексу. Він передбачає скасування мажоритарних округів і введення пропорційної системи з відкритими партійними списками.

Поділитись: