Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект виборчого кодексу, який передбачає пропорційну виборчу систему за відкритими списками.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект виборчого кодексу, який передбачає пропорційну виборчу систему за відкритими списками.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

За законопроект проголосували 226 народних депутатів.

Документ передбачає нову виборчу систему з відкритими партійними регіональними списками. За такої системи громадяни обиратимуть не лише партію, але й політика із запропонованого партійного списку кандидатів по кожному регіону держави.

Ухвалення цього закону було однією з трьох вимог учасників акції «велика політична реформа» під будівлею парламенту, яка розпочалася два тижні тому.

Тепер документ має розглянути комітет, внести додаткові правки. Після цього депутати зможуть прийняти закон у цілому.

Під Верховною Радою триває мітинг на підтримку так званої «великої політичної реформи».

Учасники довгострокової акції заявляли раніше, що залишатимуться під Радою, доки не будуть виконані їхні вимоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Козацька республіка, нові вимоги та бограч — як живе наметове містечко під Радою

Увечері 17 жовтня, близько 22:00, під будівлею Ради сталися сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Згодом ситуація заспокоїлась. Глава Нацполіції Сергій Князєв підтвердив, що правоохоронці не планують зносити намети протестувальників.

Про головні події акції протесту зранку й до вечора 17 жовтня читайте в онлайн-публікації: Протести у центрі Києва: сутички з поліцією і наметове містечко під Радою. 

18 жовтня під парламентом продовжилася акція протесту. Близько 17:20 сталися сутички біля наметового містечка під Радою і поліція застосувала газ. Були затримані близько 11 осіб, згодом їх відпустили.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ФОТОРЕПОРТАЖ: Протести в урядовому кварталітривають.

19 жовтня під Радою продовжилася акція. Мітингувальники очікували, що парламент виконає їхні вимоги. У підсумку депутати ухвалили відправлення на розгляд Конституційного суду двох законопроектів щодо скасування депутатської недоторканності, але відхилили три законопроекти про зміну системи виборів.

Відтак організатори акції зробили спільну заяву, у якій йшлося, що рух Саакашвілі та депутати «Сапопомочі» Семенченко і Єгор Соболєв та їхні соратники залишаться в наметовому містечку, а решта учасників «продовжать протест іншими методами».

21 жовтня учасники акції під Верховною Радою висунули вимогу президентові Петру Порошенку протягом 5 робочих днів внести до парламенту законопроекти про Антикорупційний суд та імпічмент.

22 жовтня повідомлялося, що біля Верховної Ради внаслідок сутичок постраждав поліцейський

26 жовтня суд узяв під варту нападника на поліцейського під час сутичок під Радою. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: