Раніше невідомий вид ракоподібних, що мешкає в Тихому океані на глибині 5000 метрів, назвали на честь знаменитого американського гурту Metallica — Macrostylis metallicola.

Про це повідомляє Phys.org.

Таку назву придумали дослідники Гентського університету в Бельгії Торбен Ріл і Барт де Смет. Асоціація з Metallica напросилася сама, оскільки новий вид мешкає в середовищі біля залізомарганцевих конкрецій (скупчень природних гідроксидів заліза, марганцю та інших металів).

За словами Ріла і Смета, їх відкриття — не тільки знак поваги до гурту Metallica, а й спроба попередити про те, що нерегульований видобуток мінералів може негативно відбитися на морських екосистемах.

Сам Macrostylis metallicola має невеликий розмір і зовні схожий на черв'яка. Оскільки представники цього виду живуть у суцільній пітьмі, у них немає очей.

Музиканти Metallica подякували вченим.

«Ми виступали на всіх семи континентах, потрапили в зал і музей слави рок-н-ролу, а тепер ми... ракоподібні» — йдеться у заяві гурту.

Нагадаємо, група брунейських й американських вчених назвала нещодавно виявлений новий для науки вид сухопутних равликів на честь шведської екоактівістки Грети Тунберг.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile