Група брунейських й американських вчених назвала нещодавно виявлений новий для науки вид сухопутних равликів на честь шведської екоактівістки Грети Тунберг.

Як йдеться у пресрелізі вчених на EurekAlert, таке ім'я молюск отримав через чутливість до температури, характерної для групи ценогастроподів.

Так, вид равликів вирішили назвати Craspedotropis gretathunbergae. Цим активістку відзначили «за її зусилля з підвищення обізнаності про зміни клімату».

«Найменування цих равликів іменем Грети Тунберг — це наш спосіб визнати, що її покоління відповідатиме за розв'язання проблем, які вони не створили. І це обіцянка, що люди з усіх поколінь приєднаються до неї, щоб допомогти», — сказав один з науковців, який першим знайшов равлика.

Вчені зазначають, що запитали у самої Тунберг, чи не проти вона обзавестися тезкою. Та відповіла, що була б тільки рада.

Нагадаємо, науковий співробітник Лондонського музею природознавства Майкл Дарбі назвав на честь шведської екоактивістки Грети Тунберг новий вид одних із найменших жуків.

Раніше Тунберг подала заявку на реєстрацію свого імені як товарного знака. Теж саме Тунберг зробила з назвою міжнародного громадського руху школярів, який вона ініціювала своїми акціями протесту на захист клімату.

17-річна шведська екоактивістка Грета Тунберг виступає за зупинку глобального потепління та зміни клімату.

Коли їй було 15, дівчина перестала відвідувати школу п'ятницями, а замість цього почала виходити з одиничними пікетами до будівлі парламенту Швеції, вимагаючи знизити рівень викиду парникових газів в країні. Її «шкільний страйк за клімат» перетворився у громадський рух школярів і студентів по всій планеті.

У 2018-му вона розпочала перший шкільний страйк заради клімату під будівлею парламенту Швеції.

Тунберг стала лауреаткою Міжнародної дитячої премії миру. Також вона отримала найвищу нагороду правозахисної організації Amnesty International. Журнал «Time» назвав Грету однією з 25 найвпливовіших підлітків світу 2018 року. 

У вересні 2019-го шведська екоактивістка приїхала на Генасамблею ООН і під час свого виступу звинуватила світових лідерів у зраді нового покоління через недостатню боротьбу проти зміни клімату.

Поділитись: