Помічник Державного секретаря у справах Європи та Євразії — людина, що відповідає за ведення американської політики й консультує посольства у цьому регіоні. На початку березня на цю посаду призначили Філліпа Рікера. Він замінить Весса Мітчелла, який у лютому пішов у відставку.

Дипломат Філліп Рікер обіймав посаду цивільного заступника головнокомандувача Об'єднаних сил США в Європі і радника з політичних питань. Працював в Угорщині, Македонії, Іраку, Німеччині.

Рікер був одним із тих, хто підтримував перейменування Македонії у Північну Македонію. Це відкрило країні шлях до НАТО. Також він неодноразово засуджував окупацію Криму і нарощування російських потужностей у Чорному морі. На одному зі своїх виступів він сказав: «Ми прояснили, що не може бути повернення до нормальних відносин, поки не відбудеться конструктивних змін у російських діях, в діях Володимира Путіна і його режиму, який не дотримується норм міжнародного права та міжнародних зобов’язань».

Попри це, в суперечках між Угорщиною та Україною щодо закону про освіту Рікер на боці Будапешта, як і його попередник Мітчелл.

Зона відповідальності Рікера не обмежуватиметься Україною та РФ, хоч і включає їх.

Питаннями ж війни на Донбасі та окупації Криму і надалі займатиметься спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

Поділитись: