Новим держсекретарем США став Ентоні Блінкен, відомий своєю критикою Кремля

Новим очільником Держдепу США (Міністерства закордонних справ) став Ентоні Блінкен — критик політики Кремля, який неодноразово засуджував анексію Криму та наголошував на причетності РФ до війни на Донбасі.
Його кандидатуру на цю посаду 26 січня затвердив Сенат, передає Reuters.
«За» проголосували 67 сенаторів, «проти» — 11. Для затвердження на пост Блінкен повинен був набрати щонайменше 50 зі 100 голосів сенаторів.
Після затвердження комітетом Сенату з міжнародних відносин Блінкен наголошував, що більш тісно співпрацюватиме з союзниками після того, як колишній президент Дональд Трамп дотримувався підходу «Америка понад усе» в міжнародних справах. Блінкен каже, що працюватиме над відродженням зруйнованої американської дипломатії та побудовою єдиного фронту для протидії викликам, що створюють Росія, Китай та Іран.
Оновлено: міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба уже привітав призначення Блінкена: «Розраховую на подальше зміцнення стратегічного партнерства України та США на благо обидвох народів. Наша співпраця як двох союзників буде чудовим акордом у трансатлантичній єдності».
Критик Кремля
Блінкен є прихильником максимально жорстких заходів у відносинах з Москвою. Наприклад, напередодні у Білому домі заявили, що вимагають від Москви негайно звільнити російського опозиціонера Олексія Навального, а також усіх затриманих під час масових акцій на його підтримку, пригрозивши новими санкціями. Проблему відносин із Росією Блінкен називає однією з найвагоміших для нової адміністрації.
Ентоні Блінкен в американській політиці загалом уже близько тридцяти років. Із них двадцять він так чи інакше співпрацює з Байденом.
У 2013-му Блінкен став радником із нацбезпеки президента США, а у 2015-му — заступником держсекретаря.
Тоді Блінкен відіграв чималу роль в «українській» політиці США. Наприклад, закликав встановити «всеохопний санкційний режим» щодо Росії, особисто Путіна та його оточення через окупацію Криму. «Кордони не можна змінювати силою», — наголошував Блінкен.
У своїх інтерв’ю Блінкен неодноразово говорив про причетність Росії до війни на Донбасі. Як і Байден, він відвідував Україну й наголошував, що необхідно надати їй летальну зброю. Однак її Україна отримала лише за адміністрації Дональда Трампа. Самому Трампу Блінкен часто закидав «загравання» з Путіним, зокрема засуджував ідею повернути Росію до G7.
Детальніше про Блінкена та інших представників команди Байдена читайте у матеріалі Олега Павлюка та Олени Куренкової.
- Поділитися: