Журналіст видання «Новое время» Іван Верстюк повідомив Громадському, що готує позов до Європейського суду з прав людини, щоб вберегтися від обшуків Генпрокуратури.

За його словами, у понеділок, 4 березня, спливає термін ухвали, яка зобов’язує видання «Новое время» передати документи та файли з електронної пошти журналіста пропурорам.

Сьогодні суд мав розглянути апеляцію на рішення суду про надання доступу Генпрокуратурі до внутрішніх документів видання «Новое время», однак на засідання не з’явився прокурор ГПУ, тому розгляд перенесли на п’ятницю, 1 березня.

«Генпрокуратура відверто затягує справу, щоб довести все до обшуку, що абсолютно неприпустимо. Ми з моїми адвокатами сьогодні починаємо готувати документи до ЄСПЛ, щоб отримати максимально швидке рішення за прискореною процедурою, яке захистить нас від обшуків і від тиску, тому що надії на українські суди немає» — зазначив Вестюк.

Раніше Печерський райсуд Києва надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції «Новое время» через матеріали про прокурора Олександра Корнійця.

Журналіст Іван Верстюк заявив, що розцінює як тиск на редакцію вимогу Генпрокуратури про надання доступу до внутрішніх матеріалів редакції та імейлів і документів, які він надсилав на редакційні пошти.

Розслідування ГПУ, у межах якого ухвалили таке рішення суду, стосується матеріалу Верстюка «Діамантова дочка» про дочку колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, яка навчається в Британії. У виданні зазначають, що при публікації матеріалу спиралися на розслідування Британського кримінального агентства.

ГПУ пригрозила обшуками, якщо редакція не надасть доступ до документів та матеріалів. Наразі редакція оскаржує рішення суду.

Зазначимо, що Олександр Корнієць є фігурантом справи «діамантових прокурорів», у липні 2015 року його затримали на хабарі. Його звільнили, але справа досі перебуває в суді. У матеріалі «Нового времени» зазначено, що екс-прокурор при зарплаті 200 тисяч гривень на рік оплатив навчання дочки на суму понад 120 тисяч фунтів стерлінгів. ГПУ вважає публікацію цих відомостей розголошенням таємниці досудового слідства.

Поділитись: