Новостворене Бюро економічної безпеки не встигають запустити вчасно — очільник
Новостворене Бюро економічної безпеки (БЕБ), яке має замінити стару Державну фіскальну службу, не встигають запустити до 25 вересня, як казали раніше.
Про це повідомив його очільник Вадим Мельник в інтерв’ю «Суспільному».
«Ми не встигаємо. Так, певні процеси були затягнуті: не по вині Кабміну, не по вині народних депутатів. Так трапилось, що воно трошки затягнулось. Шість місяців, які були дані на ліквідацію ДФС, я в цьому брав участь, і ці 6 місяців які були дані для початку роботи БЕБу ... Вони з різних об’єктивних причин затягнулись», — зазначив чиновник.
Однією з можливих причин Мельник називає «літні періоди відпусток». Каже, що процес дуже складний, позаяк вперше в історії ліквідується орган ДФС «під нуль».
«Це не так то і просто, як виявилось. І ми бачимо, що зараз навіть проведення аудиту ДФС продовжене ще на певний термін. Просто фізично не встигають, працюють щоденно», — розповів голова БЕБ.
Мельник пояснив, що процедура конкурсів кандидатів на посади в БЕБ триватиме не менше 30-35 діб. Пояснює, що орієнтовно 12 вересня буде створена Рада громадського контролю.
«Наприклад, я створюю конкурсну комісію і, наприклад, ще 30-35 днів мінімум будуть конкурси на цих 200-220 людей, 30% від центрального апарату. Напевно я не вкладаюсь у 25 вересня», — додав голова БЕБ.
Але каже, що Бюро все ж хочуть запустити до кінця вересня.
Нагадаємо, Кабінет міністрів 20 серпня призначив нинішнього керівника Державної фіскальної служби Вадима Мельника главою новоствореного Бюро економічної безпеки. Він переміг на конкурсі з-поміж 48 учасників.
Що за Бюро економічної безпеки?
12 травня 2021 року уряд своїм рішенням створив Бюро економічної безпеки. Воно має стати єдиним органом, що займатиметься розслідуванням економічних злочинів. У Раді початок його повноцінної роботи прогнозують на кінець 2021-го. Голова конкурсної комісії Тимофій Милованов прогнозував, що БЕБ запрацює з 25 вересня.
А втім, 9 серпня Окружний адмінсуд Києва зареєстрував заяву екссекретаря РНБО Олександра Данилюка з вимогою заборонити далі проводити конкурс на посаду директора нещодавно створеного Бюро економічної безпеки. Наприкінці липня Данилюк почубився з Миловановим нібито через те, що останній зумисне не допустив його кандидатуру на посаду глави БЕБ.
Раніше економічні правопорушення розслідувала податкова міліція, а також економічні підрозділи Служби безпеки та Нацполіції. Необхідність створення окремого органу пояснювали тим, що податкова міліція погано розслідує економічні злочини, а для решти відомств це взагалі невластиві функції.
- Поділитися: