Нову «податкову поліцію» (БЕБ), яка має замінити стару «податкову поліцію» (ДФС), очолив керівник цієї ж поліції

Кабінет міністрів у п’ятницю, 20 серпня, призначив нинішнього керівника Державної фіскальної служби Вадима Мельника главою новоствореного Бюро економічної безпеки. Він переміг на конкурсі з—поміж 48 учасників.
Про це йдеться в постанові уряду.
Разом із Мельником у фіналі конкурсу на посаду глави БЕБ змагалися член Ради Національного банку України та колишній депутат від «Партії регіонів» Василь Горбаль і прокурор Офісу генпрокурорки Аттіла Ковчі.
Вадиму Мельнику — 49 років. Кар'єру у фіскальних органах почав у 2000 році в Державній податковій адміністрації на Київщині. У 2014-2016 роках він очолював слідче управління ДФС, а з грудня 2020-го став керівником усієї служби. Має звання полковника податкової міліції.
Згідно з декларацією, Мельник володіє двома квартирами (в Києві та Ірпені), земельною ділянкою на Сумщині та паркінгом на Київщині. Його дружина — двома квартирами в Ірпені, однією на Одещині й однією в Туреччині, а також низкою нежитлових приміщень, паркінгами й коморами.
Майбутній голова БЕБ задекларував авто Land Rover 2014 року випуску за 1,24 мільйона гривень, причіп за 20 тисяч гривень і мисливську рушницю за 168 тисяч гривень. За роботу в Сумському державному університеті у 2020 році Мельник отримав 150 тисяч гривень, а ще — 140 тисяч гривень пенсії та майже 840 тисяч від підприємництва.
Що за Бюро економічної безпеки?
12 травня 2021 року уряд своїм рішенням створив Бюро економічної безпеки. Воно має стати єдиним органом, що займатиметься розслідуванням економічних злочинів. У Раді початок його повноцінної роботи прогнозують на кінець 2021-го. Голова конкурсної комісії Тимофій Милованов прогнозував, що БЕБ запрацює з 25 вересня.
А втім, 9 серпня Окружний адмінсуд Києва зареєстрував заяву екссекретаря РНБО Олександра Данилюка з вимогою заборонити далі проводити конкурс на посаду директора нещодавно створеного Бюро економічної безпеки. Наприкінці липня Данилюк почубився з Миловановим нібито через те, що останній зумисне не допустив його кандидатуру на посаду глави БЕБ.
Раніше економічні правопорушення розслідувала податкова міліція, а також економічні підрозділи Служби безпеки та Нацполіції. Необхідність створення окремого органу пояснювали тим, що податкова міліція погано розслідує економічні злочини, а для решти відомств це взагалі невластиві функції.
- Поділитися: