Новітній однострій Збройних сил України презентують у серпні цього року до Дня Незалежності. Про це в ефірі Громадського розповів головний художник робочої групи Олекса Руденко.

«Поки що президент затвердив альбом з малюнками. Це дуже важливий етап, але головне – це впровадження цих розробок у життя. Я гадаю, що вже в серпні цього року суспільство побачить новий однострій українського війська не на папері, а в реальності», — сказав Руденко.

За його словами, є проблемні моменти щодо узгодження з військовими дизайну нової української форми.

«Найбільша суперечка стосовно кольорів беретів точиться якраз з елітою наших Збройних сил – з десантниками і морськими піхотинцями. Ми намагатимемось переконати їх, що не можна носити той самий берет, що твій ворог – Росія», — вважає Руденко.

Також він розповів, що в структурі ЗСУ планують прибрати звання молодший сержант, замість нього з'явиться капрал. «Замість молодшого лейтенанта з’являється хорунжий. І ще з середини 2000-х років заплановане нововведення – бригадний генерал», — анонсував розробник.

Як відомо, на нових погонах українських військових більше не буде зірок радянського зразка.

Нагадаємо, раніше учасник робочої групи з розробки українського однострою Віталій Гайдукевич опублікував концепцію нової форми ЗСУ.

 

Поділитись: