Укразлізниця планує завершити будівництво Бескидського тунелю 25 травня цього року.

Укразлізниця планує завершити будівництво Бескидського тунелю 25 травня цього року.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

«Проект, що мав бути закінчений восени, ми плануємо завершити на півроку раніше. Бескидський тунель має бути відкритий 25 травня 2018 року», — розповів виконувач обов'язків голови правління УЗ Євген Кравцов.

Будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю розпочали 29 жовтня 2013 року. Його спорудження триває на гірському перевалі в Карпатах, на перегоні Бескид – Скотарське.

Для України Бескидський тунель має стратегічне значення, оскільки цим маршрутом перевозяться вантажі до західного кордону країни, а також понад 60 % транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.

Відкриття тунелю дозволить пришвидшити швидкість потягів з 15—40 до 60—70 км/год. А пропускна здатність — з 47 до 100 пар поїздів на добу.

У жовтні минулого року було завершено будівництво тунелю та почались роботи з облаштування залізничної інфраструктури на підходах до нього та в самому тунелі.

Чинний одноколійний Бескидський тунель побудований 1886 року.

Крім того Кравцов повідомив і про інші інфраструктурні проекти, які компанія реалізовуватиме для покращення пропускної спроможності інфраструктури та збільшення ефективності перевезень загальною вартістю більше 10 мільярдів гривень.

Серед них проект електрифікації напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка. Він стосується виходу до Миколаївського морського торговельного порту та є стратегічним для аграрної галузі України.

Проект електрифікації напрямку Потоки – Золотнишине важливий для покращення операцій у металургійному та рудному комплексі України. А електрифікація напрямку Ковель – Ізов – Держкордон – вихід українських вантажів до європейських ринків.

Також цьогоріч товариство продовжить покращувати пропускну спроможність напрямку Комиш-Зоря – Волноваха – Маріуполь.

«За минулий рік підняли з 14-15 пар вантажних потягів за добу до 22. Плануємо підняти до 28 до кінця цього року», — сказав Кравцов.

У січні 2016 року в Карпатах завершили перший етап будівництва Бескидського тунелю. У квітні 2017-го у Міністерстві інфраструктури повідомляли, що завершити весь цикл робіт зі спорудження тунелю планували в четвертому кварталі 2017 року, а ввести об'єкт в експлуатацію — у другому кварталі 2018 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile