До призначення в Одесу Юрій Рибак працював заступником начальника відділу моніторингу та аналітичного забезпечення патрульної поліції Києва.

Володимира Рибака жорстоко вбили бойовики «ДНР» у квітні 2014 року в Горлівці. Він намагався зірвати прапор самоназваної «ДНР» і повісити замість нього український. Через три роки його син Юрій став новим керівником патрульної поліції Одеси.

Громадське розповідає про нового керівника одеських патрульних та про його ключові завдання на посаді.

До призначення в Одесу Юрій Рибак працював заступником начальника відділу моніторингу та аналітичного забезпечення патрульної поліції Києва.

За його словами, в одеське управління патрульної поліції він поки що прийшов сам, без команди.

«На сьогоднішній день ротація відбулася тільки на рівні начальників Управлінь, заступники не змінилися. Керівний склад управління не змінений, він укомплектований тими ж працівниками, що були тут при колишньому начальнику. Я буду оцінювати й аналізувати критерії та якість роботи кожного керівника та його відділу. Після цього – надаватиму пропозиції в Департамент для прийняття кадрового рішення. Якщо людина відповідає своїй посаді і результати роботи позитивні, то кадрові питання залишаться незмінними. Якщо ні – ці кадри будуть замінені. Я поки що прийшов сюди один, але команду я тут зроблю», — сказав Рибак у коментарі Громадському.

Фото: сторінка Юрія Рибака у facebook

Першочергові задачі

Ключовими завданнями новий керівник одеських патрульних назвав боротьбу з вуличною злочинністю і порядок на дорогах. Якісне та своєчасне реагування на правопорушення та їх запобігання. 

«По-перше, я хочу знизити рівень вуличної злочинності. Тобто, це грабежі, крадіжки, розбої, викрадення, завдання тілесних ушкоджень, незаконні заволодіння транспортними засобами. Над цим потрібно дуже плідно працювати. По-друге, знизити аварійність дорожнього руху. Наскільки я вже ознайомився, в Одесі трапляється дуже багато ДТП. Зараз проаналізуємо, що спричиняє ці ДТП, і будемо вирішувати це питання методами, які дадуть результат», — зазначив Рибак.

Характеристика від керівництва

«Юрій Володимирович майже з перших днів приєднався до формування і становлення патрульної поліції України. Це — грамотний організатор і справжній управлінець. Упевнений, він гідно виконуватиме обов’язки і ефективно реалізовуватиме намічені кроки стратегічного розвитку», — сказав заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький під час представлення Рибака.

Призначення прокоментував і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Юрій служив правильно, гідно, учора прийняв новий виклик. Отримав нове призначення — для мене це історія гідності і честі. Історія випробування. Для мене це Історія патріотичного обов’язку перед державним прапором, за який загинув батько, історія про боротьбу за Україну. Адже на деяких ділянках у тилу працювати так само складно як на фронті… Гордий за хлопця і відповідальність тільки зросла!», — написав Аваков у Facebook.

Син Героя України

17 квітня 2014 року депутат від «Батьківщини» Володимир Рибак прийшов під будівлю Горлівської міськради, коли її захоплювали бойовики і прихильники ідей сепаратизму. Рибак намагався зняти прапор угруповання «ДНР» і повернути на флагшток український прапор.

За цей відчайдушний учинок його викрали, катували і безжально вбили. 19 квітня тіло депутата з ознаками насильницької смерті знайшли місцеві рибалки в річці Казенний Торець біля селища Райгородок.

22 квітня тіло розпізнала дружина. Разом із ним знайшли тіло студента Юрія Поправки. За повідомленням прес-служби МВС «Причина смерті обох загиблих — комбінована травма тіла внаслідок тортур, з подальшим утопленням іще живих непритомних потерпілих».

Водночас дружина Рибака Олена заявляла, що після викрадення чоловіка більшість співробітників горлівської міліції перейшли на бік сепаратистів.

«Мені не лише не допомагали, мене постійно залякували. Як сепаратисти, так і місцева влада, що їх підтримувала. Було дуже багато версій стосовно викрадення і вбивства. І кожен підбирав зручнішу. Усі заперечували причетність сепаратистів до цього злочину», — розповіла Олена в інтерв’ю Громадському 31 травня 2014 року.

За її словами, згодом горлівська міліція все-таки взялася за розслідування вбивства. У результаті російський терорист Безлер захопив міліціонерів, що займалися справою, та посадив до підвалу з калюжами крові. Попередив — якщо справу не закриють, з ними буде те саме, що з Рибаком.

Пізніше Служба безпеки України повідомила, що 17 квітня бойовик Безлер із позивним «Бєс» доручив начальникові самопроголошеної міліції Горлівки «нейтралізувати» Володимира Рибака. Також причетним до смерті Рибака правоохоронці вважають одного з колишніх ватажків бойовиків Ігоря Гіркіна.

31 жовтня того ж року Генеральна прокуратура України погодила повідомлення про підозру в навмисному вбивстві проукраїнських активістів Юрія Поправка, Володимира Рибака та Юрія Дяковського лідерам бойовиків Ігореві Гіркіну та Ігореві Безлеру. Пізніше суд задовольнив клопотання і дозволив затримати підозрюваних.

У лютому 2015 року Володимира Рибака удостоїли ордену «Золота Зірка» і присвоїли звання Героя України.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile