УКРАЇНА

Новий «Театр на Подолі»: які ноу-хау очікують на глядачів

3 липня, 2017 15:46
УКРАЇНА/Новий «Театр на Подолі»: які ноу-хау очікують на глядачів
Зберегти
Вигляд
Художній керівник Київського драматичного театру на Подолі Віталій Малахов провів для Громадського екскурсію новою будівлею.

Реконструкція столичного «Театру на Подолі», який розташований на Андріївському узвозі, тривала 30 років. Зараз приміщення готове до експлуатації, каже головний інженер Володимир Філіпченко.

Новий проект харківського архітектора Олега Дроздова вже встиг завоювати славу «скандального» через металевий фасад, який за словами окремих киян, не вписується в загальний пейзаж вулиці.

Художній керівник Київського драматичного театру на Подолі Віталій Малахов провів для Громадського екскурсію новою будівлею. 

У новому театрі 7 поверхів. Світло в приміщеннях вмикається автоматично, завдяки індуктивним датчикам. Театр повністю адаптований для людей з інвалідністю, – ліфти, підйомники санітарні вузли. Крісла у першому ряду залу можна демонтувати для глядачів на візку. Адміністрація театру планує адаптувати вистави для людей з вадами слуху і зору.

Художній керівник театру Віталій Малахов розповідає, що у фойє портрети акторів не висітимуть на стінах, а проектуватимуться. Тут також відбуватимуться перфоманси та віртуальні виставки.

Фойє театру працюватиме впродовж усього дня, а не 15 хвилин між діями, як зазвичай у київських театрах. Тут знаходяться камери схову, сучасна адміністрація та каса, де буде можливість обирати місця в залі, як у кінотеатрі. У фойє встановлять пересувний бар та буфет, крамницю з книгами про театральне мистецтво та крамницю з квітами, які глядачі зможуть придбати для улюблених акторів.

«По центру буде великий стіл, який підніматиметься з початком вистави і опускатиметься після першої дії», – додає Малахов.

У гримерних кімнатах, які розраховані на 27 акторів, встановлені спеціальні гримувальні стільці, розробкою яких займався сам Малахов. Зокрема, підсвітлення люстра має таку кількість люменів, як і на сцені, щоб грим, який накладають актори не відрізнявся.

На сцені театру замість чорної тканини – жорсткі куліси. Вона також має проекційні екрани, дощову установку та отвори для димових установок. Всього у залі 253 місця, встановлені також страфонтени – відкидні стільці.

На даху театру – оглядовий майданчик, з якого видно панораму Києва.

Адміністрація закладу сподівається, що з вересня 2017 року у новому приміщенні можна буде розпочати театральний сезон.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# театр на подолі
Пов`язані новини