УКРАЇНА

Новий закон дозволяє штрафувати мовників за «шкідливу пропаганду»

УКРАЇНА/Новий закон дозволяє штрафувати мовників за «шкідливу пропаганду»
Зберегти
Вигляд
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення штрафуватиме мовників за трансляцію програм, що пропагують расизм, народну медицину, дії держави-агресора, наркотичні речовини тощо.

Президент України Петро Порошенко затвердив внесення змін до закону «Про телебачення і радіомовлення», які дозволяють Національній раді з питань телебачення і радіомовлення штрафувати мовників за трансляцію програм, що пропагують расизм, народну медицину, дії держави-агресора, наркотичні речовини тощо.

Про це повідомляє сайт Верховної Ради України.

Як зазначає пояснювальна записка, закон розроблявся з метою «захисту інформаційного простору держави, своєчасного реагування на виявлені загрози та їх припинення».

Законом передбачається відповідальність за пропаганду «винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології,  належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження».

Також закон встановлює штрафні санкції у відповідності до різних типів порушень.

Зокрема, за рекламу ворожіння, гадання чи платні послуги народної та нетрадиційної медицини передбачено штраф у розмірі 10% від ліцензійного збору мовника.

Такий самий штраф передбачений за трансляцію передач, що завдають «шкоду фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей» у денний час.

Він передбачений також за «ропаганду органів держави агресора» та виправдання окупації території України. Завершує список розповсюдження і реклама порнографічної продукції та пропаганда наркотичних засобів.

Пов`язані новини