ENRU

Новим главою «Укртрансгазу» може стати громадянин Польщі

На посаду президента ПАТ «Укртрансгаз» запропонована кандидатура Павла Станчака.

Про це пише «Економічна правда» з посиланням на власне джерело на енергетичному ринку.

Згідно з його даними, Станчак висунутий главою НАК «Нафтогаз України» Андрієм Коболєвим.

«7 серпня відбудеться засідання наглядової ради НАК з порядком денним про затвердження Станчака. Швидше за все, його затвердять», – йдеться у повідомленні.

Павел Станчак — виходець з польської державної нафтогазової компанії PGNiG. Працював на керівних посадах у її структурному підрозділі PGNiG Technologie S.A. (польський аналог «Укртрансгазу»).

Протистояння між керівництвом «Нафтогазу» і «Укртрансгазу» почалася у вересні 2016 року, пише «Інтерфакс-Україна». Тоді міністерство економічного розвитку перебрало на себе функції з управління УТГ щодо зміни правління і наглядової ради компанії, а також затвердження його фінплану та інвестпрограми (раніше це входило в компетенцію правління «Нафтогазу України»). 

У лютому 2017 року правління НАК «Нафтогазу України» за погодженням з наглядовою радою відсторонило президента «Укртрансгаз» Прокопіва від обов’язків, а в середині березня – проголосувало за його відставку. За словами голови правління Коболєва, рішення про звільнення Прокопіва пов’язано з виявленими порушеннями при проведенні компанією тендерів.

«Укртрансгаз», 100% якого належить НАК «Нафтогаз України», експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд м3.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram