Політика

Новим президентом ПАРЄ став італієць Мікеле Ніколетті

22 січня, 2018 16:02
Політика/Новим президентом ПАРЄ став італієць Мікеле Ніколетті
Зберегти
Вигляд
lead
Президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи обрали італійця Мікеле Ніколетті. Він став 31-м главою організації.

Президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи обрали італійця Мікеле Ніколетті. Він став 31-м главою організації.

Про це повідомляє прес-служба ПАРЄ.

Ніколетті обрали президентом без фактичного голосування, адже він був єдиною поданою кандидатурою. Відтепер італієць обійматиме цю посаду рік та має право переобратися ще на рік.

На засіданні Ніколетті закликав до посилення єдності Ради Європи «як єдиної європейської установи, яка об’єднує 47 країн навколо цінностей прав людини, демократії, верховенства права..».

«…вирішення проблем вимагає активного залучення всіх членів та делегацій з усіх 47 держав. У цьому контексті я шкодую, що російський парламент не висунув делегацію на чергову сесію 2018 року. Тим не менше, діалог з російськими парламентарями, як і з усіма іншими делегаціями, продовжується з належною повагою до наших зобовязань», — заявив Ніколетті.

Ніколетті є членом італійського парламенту, з 2014 по 2017 року очолював італійську делегацію ПАРЄ та був її віце-президентом. Крім того Ніколетті був головою Соціалістичної групи при ПАРЄ.

Попередьною президенткою ПАРЄ було обрано кіпріотську депутатку Стеллу Кірікіадез. Кіріакідез обіймала посаду президента ПАРЄ з 10 жовтня 2017 року по 22 січня 2018 року.

 6 жовтня 2017 року чинний тоді президент ПАРЄ Педро Аграмунт написав заяву про відставку, пославшись на стан здоров'я.

Перед цим Група Європейської народної партії в ПАРЄ виключила Аграмунта зі свого складу. Крім того, ПАРЄ внесла зміни до власного регламенту, дозволивши змістити з поста Аграмунта.

Як повідомлялося, Росія не відправить делегацію на січневу сесію Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі через те, що до регламенту не були внесені поправки «про захист прав національних делегацій від дискримінації».

Більше про:
# ПАРЄ
Пов`язані новини