Кіпріотську депутатку Стеллу Кіріакідз у третьому турі обрали президенткою Парламентської асамблеї Ради Європи.

Кіпріотську депутатку Стеллу Кіріакідз у третьому турі обрали президенткою Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про це повідомляється на сайті ПАРЄ.

В третьому турі виборів вона набрала значно більше голосів від іншого кандидата Емануїла Зінгеріса (Литва). Вона залишатиметься на посаді до відкриття чергової сесії (Страсбург, 22-26 січня 2018-го року).

Вона стане 30-ю президенткою ПАРЄ з 1949-го року, першою кіпріоткою, і третьою жінкою, яка обійме цю посаду.

«У найближчі кілька місяців мій пріоритет — забезпечити спокій, консенсус, довіру і єдність. Невтомно і відкрито працювати проти корупції. Підняти планку, щоб ми всі дотримувалися тих самих принципів та етичного кодексу. Для цього мені потрібна підтримка всіх політичних груп, Генерального секретаря та співробітників Ради Європи. Тому що ми всі тут», — сказала Кіріакідз.

До обрання президенткою вона була головою Комітету з соціальних питань, охорони здоров'я та сталого розвитку Асамблеї, а також членом Моніторингового комітету та Комітету з питань рівності та недискримінації. Вона була членом парламентського комітету для парламентського альянсу «Без ненависті» та кампанії Ради Європи проти сексуального насильства щодо дітей (2013-2015 рр.).

6 жовтня президент ПАРЄ Аграмунт подав у відставку. Після відставки президента Парламентської асамблеї Ради Європи виконання обов'язків автоматично переходить до віце-президента Роджера Гейла.

Раніше повідомлялося, що Парламентська асамблея Ради Європи ввела у регламент процедуру імпічменту президента.

Глава ПАРЄ Аграмунт спільно з делегацією РФ відвідав Сирію в березні. Там вони зустрілися з президентом Сирії Башаром Асадом. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: