Проект закону про так звані «нульової декларації» створений для того, щоб відмінити кримінальну відповідальність для посадовців за незаконно набуте майно.

Про це в ефірі Громадського сказала Олександра Дрік, представник Антикорупційних громадських організацій «Декларація під контролем».

«Що означає нульова декларація і чому ми говоримо про те, що він виписаний конкретно для того, щоб відмінити кримінальну відповідальність для посадовців. Перше: сама по собі нульова декларація – спосіб легалізувати все майно, незалежно від того, яким чином воно було набуте. Цей інструмент працює як спосіб вивести бізнес із тіні, але в наших умовах він перетворюється в інструмент легалізації всього майна для всіх», – сказала Дрік.

Нагадаємо, кілька днів тому «Українська правда» повідомила із посиланням на свої джерела, що податковий комітет Верховної Ради нібито під керуванням Адміністрації президента розробив зміни до законодавства, які звільняють декларантів від звіту про походження своїх статків. Мова йде про так звані «нульові декларації», тобто декларант подає декларацію, в якій, наприклад, вказує все своє майно – маєтки, квартири, машини, яхти та мільйони на рахунках. Платить із цього 5% податку. І все – у нього не питають, звідки від перед цим отримав все це багатство, а навіть якщо вони збрехали про своє фінансове становище – їх хочуть за це не карати.

Поділитись: