Санкції проти Росії за отруєння Олексія Навального вводитимуть проти керівництва Федеральної служби безпеки (ФСБ) та Адміністрації президента — саме їх Євросоюз вважає причетними до отруєння.

Про це пише газета New York Times з посиланням на джерела.

За їхніми даними, під санкції потраплять директор ФСБ Олександр Бортніков та перший заступник голови Адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко.

Крім них, до списку увійдуть начальник управління президента з внутрішньої політики Андрій Ярін, повноважний представник президента в Сибірському федеральному окрузі Сергій Меняйло та заступники міністра оборони РФ Олексій Криворучко та Павло Попов.

А як це має їм допомогти?

Як пише видання Spiegel, редакції якого також був відомий список санкцій ЄС, NYT не мала б розголошувати імена фігурантів. Німецьке ЗМІ хотіло «запобігти тому, що названі люди виведуть свої активи, які могли б існувати в ЄС».

На думку видання, фігуранти справи можуть вивести кошти до офіційного рішення про санкції, щоб зберегти їх.

Отруєння чаєм або двічі

Також співрозмовник NYT розповів: німецькі експерти вважають, що Навального отруїли в аеропорту Томська перед вильотом до Москви. «Новічок» у вигляді порошку йому нібито підсипали в рідину, яку він випив. Найімовірніше, вважають німецькі експерти, це був чай, який політик замовив в аеропорту перед польотом.

The New York Times зазначає, що в разі, якщо це припущення правильне, залишається питання, як сліди «Новічка» з'явилися на пляшці води, з якої Навальний пив в номері готелю перед поїздкою в аеропорт.

«Це може означати, що Навальний контактував з отрутою перед прибуттям в аеропорт або що, можливо, його отруїли двічі», — припускає видання.

Що передувало?

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) виявила в організмі російського опозиціонера Олексія Навального отруєння речовиною, яка структурно схожа на «Новічок».

Речовина, яку знайшли в крові та сечі опозиціонера, формально не заборонена (адже її немає у списку ОЗХЗ). Зазначається, що вона схожа за структурою на отруту 1.А.14 та 1.А.15 у класифікації Конвенції про заборону хімічної зброї. Це ті самі речовини, котрі виявили у 2018 році після отруєння родини Скрипалів.

Ще у вересні 2017 року Росія звітувала про знищення «останнього кілограму» отруйної речовини на вимогу ОЗХЗ. Вдруге про «знищені запаси» заявив глава Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін після отруєння Олексія Навального. Та результати аналізів ОЗХЗ показали, що Росія не тільки не припинила використання «Новічка», а й продовжила над ним роботу.

Поділитись: