Економіка

Нижня палата Конгресу США підтримала нові санкції проти КНДР

5 травня, 2017 09:05
Економіка/Нижня палата Конгресу США підтримала нові санкції проти КНДР
Зберегти
Вигляд
Палата представників Конгресу США прийняла законопроект про посилення санкцій проти КНДР. Документ спрямований проти торгових партнерів Північної Кореї.

Палата представників Конгресу США прийняла законопроект про посилення санкцій проти КНДР.

За документ проголосували 419 конгресменів, лише один висловився проти, повідомляє Business times з посилання на AFP.

Дана ініціатива запропонована головою комітету палати у закордонних справах, республіканцем Едвардом Ройсом.

«Реальні загрози вимагають реальних відповідей», — сказав Ройс, маючи на увазі нові погрози з боку КНДР щодо випробувань ядерної зброї.

За його словами, законопроект дає адміністрації США потужний інструмент, щоб відрізати фінансування Північної Кореї, оскільки законопроект спрямований проти торгових партнерів КНДР.

Законопроект фактично дає право міністру національної безпеки ввести на території США обов'язковий огляд вантажів, що перевозяться кораблями або транспортними літаками, які до цього перебували в портах або аеропортах, де регулярно допускаються порушення резолюцій Ради безпеки ООН.

Під підозри потрапляють всі судна, які протягом останнього року заходили у морський або повітряний простір КНДР, а також зареєстровані в країнах зі слабким митним контролем.

У закон про порти і безпеки морського сполучення в США в свою чергу вноситься поправка, згідно з якою вантажним кораблям під прапором КНДР або будь-якої іншої держави, що порушує резолюції Радбезу ООН, захід у води і порти США заборонений.

Також законопроетом передбачено, що через 180 днів після вступу документа в силу і потім щороку протягом п'яти років сам президент США зобов'язаний надавати профільним комітетам Конгресу список операторів портів і повітряних гаваней, які сприяли імпорту та експорту з КНДР, тим самим порушуючи введені ООН санкції.

Окремо Білий дім повинен буде проаналізувати діяльність ряду портів в Китаї, Ірані, в Сирії та Росії на предмет дотримання ними обмежень, що діють проти КНДР.

Під американські санкції в разі остаточного вступу законопроекту в силу потраплятимуть іноземні особи та організації, які використовують в якості найманих робітників громадян КНДР.

Раніше повідомлялось, що США можуть завдати превентивного удару по Північній Кореї,  якщо будуть помічені ознаки підготовки північнокорейської армії до ядерних випробувань. На що влада Північної Кореї заявила, що готова завдати удару у відповідь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи така страшна армія КНДР, як її малюють?

Нагадаємо, НАТО не втручатиметься у можливий конфлікт між КНДР та США

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# КНДР
Пов`язані новини