Влада Об'єднаних Арабських Еміратів видала ліцензію на запуск першого енергоблоку атомної електростанції «Барака». Таким чином ОАЕ стануть першою арабською країною, яка запустить атомну електростанцію.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Представник ОАЕ в Міжнародному агентстві з атомної енергії Хамад аль-Кааба, назвав це рішення «історичним моментом для Еміратів».

Перша арабська АЕС розташована на заході ОАЕ, на узбережжі Перської затоки. У січні цього року влада федерації з семи еміратів повідомляла, що перший струм станція повинна дати вже за кілька місяців.

Спорудою енергооб'єкта займається спеціально створений для цього консорціум за участі південнокорейської компанії Korea Electric Power Corporation. Реалізація проєкту обійшлась у більш як 2 млрд доларів. Раніше планувалося, що станція запрацює у 2017 році, однак введення її в експлуатацію постійно відкладалося.

Після приєднання до мережі всіх чотирьох енергоблоків потужність АЕС досягне 5,6 гігавата, що покриє близько 25% потреб країни в електроенергії.

Нагадаємо, в ОАЕ планують побудувати першу в країні синагогу. Вона стане частиною багатоконфесійного комплексу в Абу-Дабі, в якому також будуть мечеть і церква. Будівництво цього комплексу планують завершити у 2022 році.

Поділитись: