УКРАЇНА

Об’єм транзиту газу через Україну винесуть на розгляд експертів — міністр енергетики РФ

17 липня, 2018 16:04
УКРАЇНА/Об’єм транзиту газу через Україну винесуть на розгляд експертів — міністр енергетики РФ
Зберегти
Вигляд
Питання щодо об’ємів транзиту російського газу через українську газотранспортну систему після 2019 року винесуть на розгляд групи експертів.

Питання щодо об’ємів транзиту російського газу через українську газотранспортну систему після 2019 року винесуть на розгляд групи експертів.

Про це повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак за підсумки тристоронніх переговорів про транзит газу у Берліні, 17 липня.

«Ми обговорили питання про транзит газу починаючи з 2020 року, про об’єми поставок газу, який буде споживати Європа загалом. Ми обмінялись думками щодо обсягів споживання та домовились, що ці питання будуть додатково обговорюватись експертами», — повідомив Новак під час спілкування з пресою після переговорів.

Також на тристоронніх переговорах сторони домовились розробити графік майбутніх зустрічей, а також погодились укласти новий договір про транзит газу, який би відповідав європейському праву.

Нагадаємо, що тристоронні переговори за участю Росії, України та Євросоюзу прохойшли в Берліні 17 липня. Україну на них представляли міністр закордонних справ Павло Клімкін та очільник Нафтогазу Андрій Коболєв. Російську сторону представляли міністр енергетики Росії Олександр Новак та представники Газпрому.

Напередодні у Нафтогазі заявили, що на переговорах наполягатимуть на укладанні угоди про транзит газу через Україну після 2019 року за європейськими правилами та відповідно до європейських тарифів.

Також напередодні переговорів Нафтогаз запропонував оновити методику розрахунку тарифу за транзит газу, зробивши його дешевшим за вартість прокачки газу через «Північний потік-2».

Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, що Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини