На тристоронніх переговорах щодо транзиту російського газу після 2019 року, які відбудуться у Берліні за участю представників України, Росії та ЄС, Нафтогаз вимагатиме укладання угоди про транзит за європейськими правилами.

На тристоронніх переговорах щодо транзиту російського газу після 2019 року, які відбудуться у Берліні за участю представників України, Росії та ЄС, Нафтогаз вимагатиме укладання угоди про транзит газу за європейськими правилами.

Про це заявив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко у інтерв’ю «Новое время».

«Ми їдемо туди (в Берлін — ред.), по-перше, з головною нашою пропозицією — це застосувати європейські правила щодо транзиту російського газу через територію України. Ми говоримо для того, щоби не сперечатися, наскільки наші пропозиції є обґрунтованими, щоби нас ніхто не звинувачував у тому, що українці щось не зрозуміло, що хочуть тощо», — заявив Вітренко.

Він зазначив, що європейські правила транзиту стосуватимуться як тарифів за транзит газу, так і правил попереднього замовлення потужностей української газотранспортної системи російським Газпромом.

Нагадаємо, що тристоронні переговори за участю Росії, України та Євросоюзу пройдуть в Берліні 17 липня. Україну на них представлятиме міністр закордонних справ Павло Клімкін та очільник Нафтогазу Андрій Коболєв. Російську сторону представлятиме міністр енергетики Росії Олександр Новак та представники Газпрому.

25 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вестиме тристоронні переговори з ЄС та Росією про транзит газу.

Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, що Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Поділитись: