У Києві наразі зведено 1199 будівель заввишки понад 35 метрів — це найбільша кількість хмарочосів серед європейських міст.

Про це стало відомо з рейтингу SkyscraperPage.

На другому місці серед європейських міст опинився Лондон, в якому збудували 1109 хмарочосів, а на третьому місці — Москва, де розташовано 550 багатоповерхівок.

Потрапили у рейтинг й інші великі українські міста. Зокрема, Харків посів 4 сходинку — там збудовано 422 хмарочоси, а Одеса опинилася на 23 місці зі 160 висотними будівлями. 

У світовому рейтингу міст перше місце посів Нью-Йорк, де 6097 хмарочосів. Друга сходинка у Торонто — 2393 будівель, а на третьому місці — Дубай, у якому збудували 1574 хмарочоси. Київ посідає 8 місце серед світових міст за чисельністю хмарочосів.

Skyscraper page наводить дані про 6 965 міста світу. Згідно з методологією порталу, висотною вважається будівля з 12 поверхами і вище. До цієї категорії також потрапляють вежі та нежитлові висотні будівлі, за винятком статуй і технічних споруд.

А де найвищий хмарочос?

У місті Дубай, що в Об'єднаних Арабських Еміратах. Бурдж-Халіфа сягає висоти 828 метрів і складається зі 162 поверхів. Вартість спорудження — 1,5 млрд доларів.

Хмарочос збудувала південнокорейська компанія Samsung. Офіційно споруду відкрили 4 січня 2010-го. Цьогоріч Бурдж-Халіфа на День Незалежності України навіть підсвітили кольорами українського прапора.

Поділитись: