У Дубаї найвищий хмарочос у світі — Бурдж-Халіфа — підсвітили кольорами українського прапора на честь Дня Незалежності України.

Про це ввечері 24 серпня йшлося на сторінці хмарочоса в Instagram.

«Сьогодні ввечері ми підсвічуємо Бурдж-Халіфа в кольори українського прапора у день, коли український народ святкує День Незалежності, бажаючи йому ще більшого процвітання», — йдеться у повідомленні. 

Що це за Бурдж-Халіфа?

Не найвищий хмарочос у світі, розміщений у місті Дубай, що в Об'єднаних Арабських Еміратах. На сьогодні він є найвищою спорудою планети. Хмарочос сягає висоти 828 метрів і складається зі 162 поверхів. Вартість спорудження — 1,5 млрд доларів.

Хмарочос збудувала південнокорейська компанія Samsung, яка також будувала Вежі Петронас у Малайзії. 17 січня 2009 року будівля досягла своєї цільової висоти 828 метрів, а 4 січня 2010-го її офіційно відкрили.

Як іще світ вітав Україну з Днем незалежності?

З 29-ою річницею незалежності Україну ще 23 серпня привітали президенти низки держав, а також Папа Франциск та королева Єлизавета ІІ.

Президент США Дональд Трамп у своєму привітанні народу України наголосив на викликах, які переживає Україна та світ цьогоріч. Він назвав важливими мирні ініціативи керівництва держави та протистояння пандемії COVID-19.

А ось лідер Франції Еммануель Макрон у своєму привітанні побажав українському народу процвітання та миру та відзначив наполегливість президента Володимира Зеленського у відновленні миру на Донбасі.

Від імені німецького народу Україну привітав президент Франк-Вальтер Штайнмаєр. Обіцяє, що Німеччина й надала «стоятиме пліч-о-пліч з Україною». Він наголосив, що Крим залишається частиною України.

Папа Франциск з нагоди Дня Незалежності передав Зеленському та всім українським громадянам побажання миру й процвітання.

Вітання надійшли також від президентів Швейцарії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Італії, Казахстану, Таджикистану, Єгипту, Перу. Привітання надіслали також король Саудівської Аравії та королева Великої Британії.

Група парламентарів із 12 країн оприлюднили спільну заяву з нагоди Дня незалежності України, в якій закликали міжнародну спільноту не забувати про Україну та продовжувати політичний і економічний тиск на Росію.

Поділитись: