

Обізнані — захищені. Як відстоювати свої права, коли держава робить це неналежним чином
Щороку в Україні порушують права людини. Це і напади на ЛГБТ+ людей, і домашнє насильство, і тортури, і переслідування активістів на окупованих територіях. А з 2020 року багато порушень спричинили ще й обмеження через пандемію.hromadske спільно з Amnesty International Україна розповідає, як з цими порушеннями борються переможці та переможниці конкурсу активістських ініціатив імені Лесі Харченко.



Конкурс активістських ініціатив імені Лесі Харченко заснувала правозахисна організація «Amnesty International Україна». Серед сотні заявок обрали переможців та переможниць, які отримали підтримку для втілення власних проєктів.
- Борис Золотченко з ідеєю проведення «Кривбаспрайду» у Кривому Розі;
- Людмила Сірко з Енергодара з ініціативою створити серію відеороликів про правову допомогу для жінок.
- Марія Маневич з ініціативою поглибити знання і співпрацю місцевої влади Чернігівщини в галузі захисту прав жінок;
Конкурс названий на честь колежанки Amnesty International й активістки Лесі Харченко. Більшу частину свого професійного життя вона присвятила формуванню активістської спільноти в Україні й боротьбі за права людини. Леся передчасно померла в жовтні 2020 року, утім її справа продовжує жити.
Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує близько 10 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.
Партнерський проєкт створений на правах реклами.