Розпочався черговий етап взаємного обміну полонених — Україна повертає 19 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Взаємне звільнення утримуваних осіб відбувається у рамках формату «всіх на всіх». Для президента України Володимира Зеленського та для української влади загалом цінним є кожен, кого незаконно утримують на окупованих територіях чи в іншій країні», — інформує пресслужба ОП.

Водночас в ОП не сказали, кого Україна передає бойовикам в межах обміну.

Там уточнили, що через карантинні обмеження, які зараз діють в Україні, після повернення звільнених українців направлять на обов’язкову обсервацію. 

Це вже третій етап звільнення за каденції Володимира Зеленського. Перший відбувся у вересні 2019 року, коли додому повернулися 35 українців, під час другого — у грудні — повернулися 76 громадян.

«Тривають переговори про звільнення українців, які утримуються на території окупованого Криму та в Росії», — додали у президента.

Оновлено: за інформацією уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, з тимчасово окупованої території Донецької області повернуть 9 українських громадян. Серед них — військовий Віктор Шайдов.

«Він військовослужбовець ЗСУ. Потрапив у полон та незаконно утримувався на тимчасово окупованій території Донецької області з 2019 року», — зазначила вона.

15 квітня в ефірі hromadske міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков розповів, що громадяни України, які повернуться з полону бойовиків «Л/ДНР» на підконтрольну уряду територію, 14 днів перебуватимуть на обсервації, у цей час вони не зможуть бачитись з рідними і близькими.

Поділитись: