Служба безпеки України повідомила, що під час обшуку у столичній квартирі матері загиблої екс-депутатки Ірини Бережної — Олени — виявила документи та електронні носії, що свідчать про її антиукраїнську діяльність. Зазначимо, Олена Бережна є лідеркою громадської організації «Сила добра».

«Cлідчі дії у пані Бережної відбувалися у межах кримінального провадження відкритого за статтями 109 і 111 КК України. І варто сказати — ці обшуки були гучними, яскравими та динамічними», — повідомила СБУ.

Зазначається, що, зокрема, у Бережної співробітники СБУ виявили лист до міністра закордонних справ Росії Лаврова. Вона нібито писала йому «щодо необхідності активізації діяльності російських організацій в Україні».

«Але це не головне: виявляється жінка так мужньо боронила зовсім не документи, а кілограмовий злиток золота! Що ж, ця знахідка багато пояснює та розставляє все на свої місця», — додали в СБУ.

Також в СБУ зазначили, що під час обшуків у лідера підприємства «Союзу лівих сил» Василя Волги вилучили «обладнання для ведення таємних перемовин та магнітні носії інформації, що вказують на його співпрацю з країною-агресором«.

У кількох інших фігурантів вилучено незареєстровану зброю та проросійську атрибутику, додали в СБУ.

Нагадаємо, 6 листопада правоохоронці прийшли з обшуками додому до екс-заступниці міського голови Києва Ірени Кільчицької та матері загиблої депутатки Ірини Бережної.

СБУ пояснила, що підозрює Олену Бережну та Кільчицьку у тому, що вони «сприяли спецслужбам країни агресора у реалізації плану з дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні».

За словами Бережно, СБУ проводила обшуки у всіх, хто брав участь у підготовці мітингу 6 листопада біля пам'ятника генерала Миколи Ватутіна.

Поділитись: